Není zrovna snadné prokličkovat životem v blahobytu, aniž by se člověk musel nějak snažit, či vůbec něco dělat. Musíte mít velké štěstí narodit se do rodiny milionářů, kde již majetek a peníze nashromáždil někdy předtím. Ovšem, i zde je třeba něco dělat, aby se mohlo v takovém životě setrvat. Protože peníze jsou, jak známo, kulaté a brzy brzičko se rozkutálejí.

Ale opustíme milionáře a budeme se věnovat těm obyčejným lidem s obyčejným životem. Těm, kteří musí pracovat a ani z toho moc neušetří, protože jim to sebere stát na daních a jiných „vymoženostech“, které vláda neustále vymýšlí. Představme si takovou situaci, že takový člověk nutně potřebuje peníze. Lhostejno nač. Může to být nový automobil, protože je v rodině někdo postižený, nebo peníze na opravu střechy. A jde o větší částky, které jsou potřeba, tedy ne nějakých pár korun.

bankovky

Takoví lidé nemohou dělat nic jiného než si od někoho půjčit. Ale od koho? U příbuzných? Odešli by s ostudou, a ještě u dalších pomluveni. Ne samozřejmě v každé rodině, ale je třeba si uvědomit, že jde skutečně o velkou, šestimístnou částku. Kdo má něco takového doma, „ve strožoku“?

Možnost půjčení u známých či kamarádů také nepadá do úvahy. Pravděpodobně ze stejných důvodů. Takže co?

peníze

Ano, jsou zde banky k tomu určené, ale zde je spousta papírování a platí se už při podání žádosti. A právě při tom papírování vzniká největší zádrhel, protože doložený příjem se bance nemusí líbit. Respektive jejímu zaměstnanci, ale ten stejně jen plní pokyny shora. Takže se skutečně může stát, že doložený příjem nebude uznán jako dostatečný a je to.

Právě pro takovéto případy je zde něco jako americká hypotéka bez dokládání příjmů, kde se na to tak nehledí. U tohoto druhu půjčky se hledí především na rychlost, protože klient neboli žadatel nebude čekat, až se někdo nahoře rozhoupe.