Léta se blíží mílovými kroky a je potřeba se na něj adekvátně připravit. Kdo nechce jako každoročně zase čekat ve frontě na plovárně, ten začne přemýšlet o bazénu. Kupodivu se už nejedná o takový vysoký nadstandard jako dříve. Hodně zde však záleží, který model si nakonec zákazník zvolí. Ty nejlevnější a zároveň nejvíce poptávané verze dneška jsou nadzemní bazény, které se skutečně dají pořídit i za pár tisícikorun. Nejedná se ovšem o žádnou velkou hitparádu. V takovýchto koupacích plochách nedá obyčejně adekvátně plavat, což může být pro mnoho lidí mrzuté. Na druhou stranu je možné pořídit si protiproud, který případné menší rozměry efektivně nahradí. Problém spočívá v tom, že nejde o zrovna nejlevnější hračku. Ale její koupě se rozhodně vyplatí.

Plavání

Aby bylo koupání v bazénu co nejpříjemnější, a hlavně nejbezpečnější, je nezbytné udržovat vodu v něm co nejčistší. K tomuto účelu slouží široká plejáda přípravků, které jsou různé účinné a stojí pokaždé trochu jiné peníze.

Čistá voda v bazénu není něco navíc, ale naprostá nezbytnost. Koupání ve špinavé vodě je totiž hodně nezdravé. Aby k tomu nedošlo, je nezbytné použít adekvátní přípravky. V tomto ohledu je jedničkou na našem trhu chlór. Je vysoce efektivní a šetrný pro peněženky. Jeho nevýhoda spočívá v silnější dráždivosti. Lidí mající citlivější pokožku se obvykle osypou, což není zrovna efekt, po kterém by někdo toužil. Proto existují i další, méně dráždivé možnosti, typicky třeba aktivní kyslík. Ten se musí podávat ve větších dávkách než chlór, a proto je také finančně o něco náročnější. Další alternativou může být mořská sůl. Ta však začne fungovat až s vhodnou solonizační jednotkou, což jsou další výdaje navíc.

Špičkový bazén

Ochrana před nečistotami

Samozřejmě je nezbytné chránit vodu i před velkými pevnými nečistotami, jako jsou listy, papírové sáčky či třeba větve. K tomuto účelu je vhodné použít například kvalitní solární plachty chlorito.cz, které zároveň dokáží ohřívat vodu.