Naše populace má velký problém se svým jídelníčkem. Statistiky jsou alarmující. Nejen ohledně rostoucí obezity u dospělé populace, ale i u dětí. Přitom obezita nám přináší do života spoustu problémů, a nezdravý životní jídelníček se dříve nebo později odrazí na vašem zdraví. Nezdravá strava a obezita způsobuje zejména kardiovaskulární problémy. Mezi ty můžeme řadit například vysoký krevní tlak, chronické onemocnění srdce a nebo také poruchy erekce. Překvapuje vás to? Penisem muže vedou cévy, které se při nezdravém stravování ucpávají a neproudí jimi krev tak, jak by měla. To vede k problémům s erekcí, která může přejít až v to, že muž není erekce vůbec schopen dosáhnout.

tloušťka

To nemluvíme o tom, jaký dopad má na vaše psychické zdraví. Naše psychika je velmi křehká věc. A strava má na ni obrovský vliv. Studie prokázaly, že nezdravá strava výrazně ovlivňuje naše duševní rozpoložení. Lidé, kteří se soustředí na zdravou a vyváženou stravu, se cítí psychicky více v pohodě. Ale lidé, kteří žijí nezdravě a nedbají na svůj jídelníček, mají větší sklony k úzkostem, depresím a rozvoji dalších psychických onemocnění.

váha

Velkým problémem jsou také takzvané civilizační onemocnění. Jsou to onemocnění, které jsou rozšířené mezi populací, a jsou právě způsobeny nezdravým způsobem stravování. Mezi ně řadíme například vysoký cholesterol nebo cukrovku. Tyhle nemoci jsou sice rozšířené, ale to neznamená, že bychom je měli brát na lehkou váhu. Neléčení těchto onemocnění může způsobit závažné komplikace, které v nejhorším případě mohou skončit až smrtí. Proto nepodceňujte svůj jídelníček a začněte se stravovat zdravě. Jezte dostatek bílkovin, komplexních sacharidů a nenasycených tuků. Dopřávejte si čerstvou zeleninu, ovoce a nezapomínejte na pitný režim, který je rovněž velmi důležitý pro vaše celkové zdraví.