Zakoupili jste před nedávnem dům nebo rekreační chatu a chtěli byste objekt užívat i bez rozsáhlé rekonstrukce? Je v takovém stavu, že nevyžaduje příliš mnoho stavebních zásahů, přesto si nejste jisti, v jakém stavu je, co se týče statiky, instalatérských rozvodů a elektroinstalace? Pak elektrikáře zavolejte co nejdříve, a současně naplánujte termín i pro instalatéra a odborníky ve stavebnictví. Některé závady totiž mohou být skryté a laik je nemusí dokázat odhalit.

Průřez vodičů – nechte prověřit v první řadě průřez vodičů, protože pokud budou na některých místech použité nevhodné kabely, bude nutné elektroinstalaci rekonstruovat. A jestliže se zde vyskytuje ještě elektřina tažená v hliníku, zauvažujte o její kompletní výměně.

revize elektro

Zásuvky, vypínače a rozvodné krabice – technické potíže se mohou vyskytnout i v koncových prvcích, kde mohou být vyhořelé či jinak poškozené kontakty, anebo jsou vodiče v kontaktních šroubech povolené, což může vést ke vzniku elektrického oblouku a v určitých případech i k požáru.

elektrikářské nářadí

Prodlužovací šňůry – jsou-li v domě někde aplikované prodlužovací šňůry, nechte je prověřit a případně vyměňte za nové. Ty mohou být také zdrojem požáru či smrtelného úrazu. Zároveň dbejte na to, abyste do prodlužovaček nezapojovali příliš mnoho spotřebičů a nezapínali je naráz, abyste nepřetěžovali zásuvku či zásuvkový okruh, což opět může vést až k požáru.

Pat a Mat – kdo by neznal tuto povedenou večerníčkovou dvojici! Jejich kutilství neznalo zábran a některé nápady byly tak originální, že bychom se jimi mohli inspirovat k destruktivní činnosti. Ovšem pokud se takový kutil pustí do tvůrčí činnosti v domě, který je po něm na prodej, a vy jste jeho novým majitelem, může to mít v případě elektroinstalace tragické následky. Vyplatí se tedy revizního elektrikáře provést po celém objektu a nechat prověřit každý centimetr elektrického vedení, než riskovat zbytečné problémy v budoucnu. A revize elektroinstalace cena? Není tak vysoká, jako následky, které vzniknou zanedbáním tamní situace.