Fenyklový čaj je znám především tím, že se podává nejmenším dětem již od narození. Je tedy jedním z prvních tekutin, které miminko kromě mléka může.

Fenyklový čaj není vhodný jen pro miminka – Víte, proč si ho dopřát také?

Fenyklový čaj má řadu příznivých účinků a velmi slabý se dokonce může podávat i miminkům již od narození. Doplnit tekutiny právě fenyklovým čajem se snaží dětem maminky vždy, když je trápí například zažívání. Je to výborný způsob, jak dítě začít pomalu učit i na příjem jiných tekutin, než je mateřské mléko. Také samotné maminky si mnohdy fenyklový čaj dopřávají, aby podpořily tvorbu mateřského mléka. Kromě tuhle bylinku často známe z kuchyně, kde se rovněž využívá pro svou specifickou a nezaměnitelnou chuť a také aroma. Co ale jiného fenykl dokáže a na co všechno je vhodný? Možná ani netušíte, jaký poklad to je.

fenyklový čaj

Proč pomáhá miminkům?

Fenyklový čaj se doporučuje maminkám, které kojí a jejich děti trpí na koliky a bolesti bříška, či mají problémy s nadýmáním. Fenykl navíc napomáhá tvorbě mateřského mléka. Zároveň se čaj z fenyklu připravuje i miminkům a to už od prvního týdne jejich života. Slouží tak v podstatě jako první čaj a jde o první jinou tekutinu, které miminko přijímá kromě mateřského mléka nebo náhradní kojenecké výživy. Pokud se vydáte do lékárny a budete žádat čaj pro svého novorozence, jistě se vám jako první do rukou dostane právě fenyklový čaj. I v tomto případě pomáhá čaj na zklidnění bříška a usnadňuje trávení. Právě na koliky a nadýmání trpí velké procento novorozenců.

semínka fenyklu

Na co dále je vhodný fenyklový čaj?

Kromě úpravy zažívání je ale fenyklový čaj vhodný i na jiné účely. Může napomáhat s hubnutím, protože snižuje chuť k jídlu a podporuje metabolismus. Fenyklový čaj dále zbavuje tělo škodlivin a pomáhá tak čistit tělo, jeho pitím se pak můžete zbavit nejen škodlivých látek v těle ale i nadbytečné vody, což se rovněž projeví při snaze zhubnout. Ženy se pak mohou na fenyklový čaj spolehnout v případě, že je trápí menstruační potíže a bolesti nebo tehdy, když bojují s hormony a hormonální nerovnováhou.

Fenyklový čaj je výborný i na imunitu, kterou posiluje, rovněž podporuje zdravý zrak a zbaví vás i respiračních potíží. Fenyklový čaj je vhodné pít pravidelně a to maximálně třikrát denně.