Malé domky jsou dneska již poměrně rozšířený trend bydlení. Uchylují se k němu často lidé, kteří se nechtějí zadlužit velkou hypotékou na velkou část svého života, či lidé, kteří mají blíže k bydlení v přírodě, či se často přesouvají z místa na místo. Tiny house má v těchto ohledech http://www.usporne.info/8398-novy-nissan-leaf-predstaven-v-cr-ve-vsech-ohledech-lepsi-nez-predchudce/ mnoho výhod. Navíc pro něj také často není potřeba stavební povolení. Jako například pro tiny house 40 m2 je to z tohoto hlediska naprosto bez problému. Mnoho konvenčních bytů, které dnes najdeme na trhu má sice mnoho metrů čtverečních, ale kvůli nevhodně řešené dispozici je jeho užívání limitované.

řešení úložného prostoru

Tento domek naopak nabízí úspornou, ale velmi efektivní dispozici. Nachází se zde dva samostatné pokoje, koupelna s toaletou a také místnost, která slouží jako kuchyň a obývák zároveň. Mylnou představou mnoha lidí o bydlení v tiny housech je to, že pokud se rozhodnou zde bydlet se svým partnerem, či s dětmi, tak nebudou mít žádné soukromí. Dispoziční rozvržení velmi podporuje setkávání členů domácnosti, ale díky uzavíratelným pokojům je možné si také užít nějaký ten čas o samotě, což potřebuje každý z nás. Díky dobrým designovým řešením je v tomto poměrně malém prostoru stále mnoho úložného prostoru.

dřevěná prkna

Zkrátka každý centimetr je využit na maximum, žádné plýtvání. Vytápění tohoto konkrétního domu je zajištěno krbovými kamny, což je takové velmi ekologická možnost. Ohřev teplé vody je také často řešen solárními panely, takže je poté uživatel čím dál tím méně závislý na externích zdrojích. Konstrukce domů je provedena ze dřeva, což je ekologické, ale také velmi ekonomické. Tiny housy bývají založeny na konceptu, že se dají přesouvat z místa na místo, což lehký dřevěný materiál usnadňuje celý proces. Ideální pro dobrodružné povahy lidí. Bydlení v tiny housu není tradičním způsobem bydlení, ale má nesporně mnoho výhod.