Chodíte do kamenných obchodů nebo jste už propadli kouzlu internetových obchodů a kupujete už převážně tam? Procházíte řadou internetových obchodů, porovnáváte ceny, zkoumáte recenze a pak slavnostně zaplatíte online kartou a čekáte až vám zboží dorazí buď na výdejní místo nebo přímo k vám domů. Internetové obchody ale kladou i docela vysoké nároky na samotné prodejce. Musí totiž ke každému svému zboží přičítat balné, což v některých případech může být docela náročné pokud prodávají křehké zboží. Přece jen, koupíte-li si skleněnou vázu v kamenném obchodě, zabalí vám ji prodavač do papíru a více se nestará. Ale když si koupíte akvárium přes internet, tak chcete, aby vám přišlo ve stoprocentním stavu, bez uražených rohů, škrábanců apod.

strečova folie

K dokonalému zabalení křehkého zboží slouží odjakživa bublinkové a strečové fólie. V poslední době se ale objevily i polštářkové fólie, nebo i speciální, v podstatě na míru dělaná pouzdra na láhve https://www.balteto.cz/pouzdra-lahve/ atd.

Internetový prodej s sebou přinesl i rozvoj dalších odvětví, které souvisí hlavně s balením a převozem k zákazníkovi. Prodejce je povinen zboží řádně zabalit a přepravce je povinen se o zboží řádně starat, aby nedošlo k porušení obalu anebo dokonce k rozbití přepravovaného zboží. A zákazník? Ten jen složitě dokazuje, že zboží, které si objednal, nepřišlo v perfektním stavu a musí pak vyřizovat reklamaci.

strečova folie

Internetové obchody jsou výhodné jak pro zákazníky, tak pro prodejce. Zákazníků, šetří čas, vše si vyberou v klidu domova. A prodejce? Ten ušetří výdaje za kamenné prodejny a může posílat své zboží přímo z velkoskladů. Jediný jeho problém navíc je, pečlivě zabalit zboží a najít spolehlivého přepravce, který doveze zboží neporušené až k zákazníkovi domů.

A co vy? Měli byste odvahu koupit si akvárium přes internet a nechat si ho přivézt až domů?