Víte o tom, že existuje opravdu mnoho typů a druhů hypoték? Třeba například americká hypotéka bez registru. Pokud ještě třeba neznáte ani jeden typ nějaké hypotéky, tak bych vám chtěla představit právě opravdu velice oblíbenou hypotéku bez registru. Tyto americké hypotéky bez registru získáte samozřejmě také u nás, v České republice a také jinde ve světě. Třeba jsem se musela smát, když přišla za mnou moje babička a řekla mi, jestli pojedu také do Ameriky, jenom kvůli tomu, abych si pořídila americkou hypotéku bez registru, usmála jsem se a nemohla jsem smíchy snad ani mluvit. A babičce jsem tedy vysvětlila, že samozřejmě tohle je veliký omyl, že nerozumím tomu, proč si babička myslí, že bych pro americkou hypotéku bez registru musela jet do Ameriky.

No a co třeba bydlení na samotě?

Jenomže potom jsem si řekla, že vlastně babička je stará škola, že když se vlastně řekne americká hypotéka bez registrů, tak si mnoho lidí bude myslet, že třeba budu muset do Ameriky, nebo to má něco společného s Amerikou. Babičce jsem tedy řekla, že klidně na internetu jí přečtu nějaké důležité informace, které se týkají americké hypotéky bez registru. Babička řekla, že s počítačem neumí zacházet a že by byla ráda, kdybych jí to předčítala. Babičce jsem tedy ukázala všechny důležité informace anebo také podněty, aby něco pochopila, co je to americká hypotéka bez registru.

Líbilo by se vám takové bydlení?

Babička řekla, že když tohle četla a slyšela, tohle ode mě, že už měla v tom jasno. Sice se v tom samozřejmě na sto procent nějak nevyzná, ale už pochopila takové ty základní principy, co to znamená americká hypotéka bez registru. Babičce jsem také řekla, že já také o americké hypotéce bez registru uvažuji, protože si chci vzít byt na hypotéku. Nechci veliký byt, ale jenom třeba byt, kde jsou dvě krásné místnosti a jedna krásná kuchyň. Nepotřebuji nic velkého, protože my s partnerem chceme jenom jedno dítě, a tak nepotřebujeme veliký dům anebo veliký byt.