Online kalkulačky jsou již natolik známým fenoménem, že zřejmě nebude nutné je veřejnosti představovat. Známe kupříkladu kalkulačky energií, kde si snadno zjistíte a ověříte, zda se vám vyplácí počítat s některým dodavatelem, a naopak jiného na základě přibližného propočtu spíše odmítnete. Další často využívanou kalkulačkou je spotřeba elektřiny na základě odhadu délky provozu jednotlivých spotřebičů v domácnosti při znalosti jejich příkonu, a online kalkulačka se hodí i lidem, co potřebují zjistit co nejvýhodnější povinné ručení na svého čtyřkolového miláčka.

vůz Mercedes

A jestliže jsme zde zmínili kalkulačku na povinné pojištění vozidel, mohli bychom se také krátce seznámit o leasing kalkulačce. Na základě jednoduchého výpočtu se tu po zadání požadovaných údajů dozvíte přesné parametry pro možnost nakupovat auto na splátky.

interiér vozu

Online leasingové kalkulačky se liší v mnoha ohledech. Každý leasingový subjekt totiž nastavuje jiné podmínky pro pořízení vozidla na splátky, do nichž se promítne zejména úroková sazba, ale i některé další ukazatele. Můžete se například setkat s tím, že banka rozlišuje stáří vozu, a někdy i typ jeho pohonu. Nabízí se tedy i úvěry na vozidla s pohonem hybridním, na elektromotory nebo vodíkové palivo, nikoli pouze na klasiku v podobě benzínu či nafty.

Velmi významným kritériem pro výpočet výše splátek, a tím pádem i celkového navýšení hodnoty vozu, jsou akontace. Co to vlastně je? Akontací rozumíme uhrazení určitého procenta z původní ceny auta předem (v hotovosti či převodem). Zkrátka například pokud plánujete koupit automobil v hodnotě 100 tisíc Kč, a uhradíte akontaci dvacetiprocentní, což je 20 tisíc Kč, zbývající dlužná suma se pak započítává do leasingu a odtud se pak dozvíte celkové navýšení, tedy kolik přeplatíte v porovnání s tím, kdybyste koupili auto za sto tisíc v hotovosti.