Také patříte k lidem, kteří bydlí v panelovém nebo činžovním domě, a vaši sousedé vám připomínají incidenty z filmové komedie „Co je doma, to se počítá, pánové“? Sledujete-li takový příběh ve filmu, může vám připadat až úsměvné, co lidé dokážou natropit v sevření zloby a závisti, ovšem pokud po skončení filmu opouštíte byt a vcházíte do společné chodby, kde se potkáte s vašimi sousedy v podobném „ražení“, úsměv na rtu vám rázem ztuhne.

krabice na stěhování

Bydlet v sousedství nepříjemných lidí je někdy doslova o zdraví, a bývá moudřejší byt raději opustit natrvalo. Jak to ale provést, jestliže právě ti vaši „Bartáčkovi“ mají oči na stopách a snad i záměrně vyhledávají konflikty? Máte dvě možnosti:

Stěhování na klíč

Stěhovací firmy zajišťují různé formy stěhování v Praze a jednou z nich je i komplexní akce na klíč. V podstatě jen předáte klíče od bytu, a zmizíte odtud, pokud možno v noci a potichu. Můžete stěhovací firmu požádat i o balení věcí, jestliže je vám to zatěžko, a přenášení kartonových krabic by v sousedech mohlo vzbuzovat určitá podezření. Stěhováci kompletně vystěhují byt v podstatě kdykoli, a vy máte jistotu, že již sousedy nepotkáte. Ti se se stěhovací firmou bavit nebudou, a pokud ano, stěhováci budou vysloveně struční a nesdílní, protože vašim sousedům do jejich pracovního výkonu nic není.

složené papírové krabice

Tiché stěhování v noci

Druhou možností je přestěhovat byt v noci. Pokud vám na tuto volbu přistoupí stěhovací firma, můžete využít jejich služeb třeba jen částečně pro vynášení těžkých břemen, a pokud ne, můžete alespoň část věcí odstěhovat v nočních hodinách sami. Pouze musíte být velmi opatrní a nikoho v domě nevzbudit, při troše šikovnosti to však nebude problém. Stěhování v noci může proběhnout buď v pozdních večerních hodinách, například mezi třiadvacátou a druhou hodinou ranní, anebo velmi brzy ráno, řekněme mezi třetí a šestou hodinou ranní.