Mít se čím odreagovat je důležité pro každého z nás. Každý však nachází svůj požitek v něčem jiném. Přesto jsou jisté typy odreagování, které jsou obdobné napříč všemi kulturami. Mezi ně se rozhodně řadí i kouření. Tabák a výrobky z něj jsou ve světě známé již mnoho set let a u nás jsou také populární od pradávna. Kouření tabáku uspokojovalo už naše prapředky, a to za každé doby a různých okolností. I naši předci v kouření shledávali jisté odreagování a požitek v každodenním životě. Tabákové výrobky se v průběhu let měnily. Zatímco v dávných dobách byl tabák jen pro bohaté a kouřili se hlavně doutníky, postupem času se tabák rozšířil mezi všechny společenské vrstvy.

kouření

Dnes jsou tabákové výrobky dostupné pro každého a jsou v prodeji v různých variantách. Zatímco dřív byli mezi lidmi rozšířené klasické cigarety, dnes se takových výrobků objevuje mnohem více. Už dávno nejsou nikotinové výrobky jenom v podobě klasických cigaret. Již před několika lety se hodně rozmohl trend elektronických cigaret.

vape

Mnoho lidí k nim přešlo, protože se zdály být potencionálně méně rizikové, byly bez zápachu, a navíc dobře chutnaly. Klasické cigarety často vadí kuřákům kvůli silnému odéru a kouři, který se dlouho udržel třeba na oblečení. Proto si mnoho lidí oblíbilo elektronické cigarety, jehož používání nijak neobtěžuje svým silným zápachem vás ani vaše okolí. Navíc si lze jakkoli nakombinovat příchutě podle sebe. Horší je už zase údržba a štolování, které je pro někoho spíš přítěží. Pro ty, kteří nechtějí kouřit klasické cigarety a elektronické cigarety se jim zdají příliš složité, tu je vape cigareta. Její údržba je velice snadná. Zpravidla stačí cigaretu dobíjet a pak už se jenom vymění kapsle s tekutinou. I u nich si lze vybrat z různých designů i z různé škály příchutí, které lze libovolně střídat.