Zrna pro všechny
Všichni ví co je káva a jak vypadá. Znaková káva je k dostání už téměř všude v různých podobách. Můžete si ji koupit nemletou a nebo už umletou – záleží na tom, jestli dáváte přednost opravdu kvalitní lahodné kávě a nebo jestli pijete cokoliv co se jako káva jmenuje. Milovníci dobré kávy dávají většinou přednost zrnkům, která si doma namelou těsně před přípravou nápoje. Je to lepší, protože výsledný nápoj má intenzivnější chuť i vůni. Jestli oceníte kvalitu, určitě si nekupte kávu v supermarketu. Tady totiž nakoupit kvalitu, což za tak nízkou cenu asi ani čekat nelze.

kávová zrna

Opravdu dobrou kávu si můžete dát v kavárnách. V dnešní době je mezi kavárnami velká konkurence, a tak se podniky snaží svým hostům nabídnout co nejvíce druhů kávy a hlavně kávu opravdu kvalitní, která hosty zaujme a která třeba nikde jinde v okolí k dostání nebude. Sázkou na jistotu jsou kávy přímo z pražíren. Na chuti hotového nápoje má vliv nejen druh kávy, ale také její pražení.

Jestli si chcete koupit kávu v podobě zrnek, měla bys vás obsluha či prodejce zeptat, jak si kávu chcete připravovat. Podle toho vám doporučí druh kávy, a případně hrubost namletí. Kdo má plně automatický kávovar, má vyhráno, protože stisknete tlačítko a svůj oblíbený nápoj máte za pár sekund na stole. Luxusní káva může vzniknout i u vás doma a nikam nemusíte chodit. Musíte si pouze koupit dobrá zrnka, která si čerstvě namelete.

šálek kávy

Pokud se rozhodnete si koupit kávovar, nezapomeňte ho pravidelně čistit od vodního kamene, a používejte k tomu pouze výrobcem určené prostředky. Zároveň je třeba čistit kávovar i od kávy, aby se vám nezanesly trysky, protože v takovém případě kávovar přestane fungovat a bude vyžadovat servisní zásah. Pravidelnou péčí mu zajistíte delší životnost než bude mít, pokud jej udržovat nebudete. A to za to stojí.