Také máte rádi dovolenou v poklidném prostředí v lůně přírody, například na horách, kde se nacházíte mimo nejsilnější civilizační vlivy? Jestliže si tam pronajmete rodinný penzion, můžete tu prožít báječných čtrnáct dnů, kdy si tu skutečně odpočinete. Chce to však mít s sebou vybavení, které vám usnadní pobyt ve venkovním prostředí, a koneckonců i v interiéru.

bodlák - princip suchého zipu

Není však nutné utrácet desítky tisíc za speciální outdoorové oblečení pro horolezce, kteří podnikají výpravy do Himálají, vystačíte tu s docela obyčejnými sportovními tepláky, bundou, kšiltovkou a mikinou a s pohodlnými běžeckými teniskami. Rádi bychom vám však poradili, jak mikinu, bundu, tepláky či tříčtvrteční kalhoty upravit, abyste z toho všeho měli bezva pocit.

Když si koupíte kvalitní bavlněnou mikinu, během pár dnů nošení se na ní vytahají rukávy, i kdyby byla značková a drahá. Rukávy vám budou neustále padat, vy je budete vyhrnovat, což bude nesmírně otravné. Podobné trable nastanou v okamžiku, kdy upnete sportovní kalhoty (tepláky) v pase tkaničkou. Tkanička vás bude buď škrtit, anebo vám tepláky sjedou pod kolena.

Tyto potíže velice snadno vyřeší docela obyčejný suchý zip. Našijete jej ve formě širšího pásku do pasu u tepláků a na lemy rukávů tak, aby se oděv dal pohodlně zapínat přesně podle potřeby, doslova na milimetr. Nebude vás nic škrtit a oblečení bude dobře dosedat v místě upnutí na velké ploše.

pásek na suchý zip

Tento jednoduchý trik lze aplikovat prakticky na jakékoli oblečení, kde vám záleží na přesném a hlavně pohodlném upínání na tělo. Můžete tak mít tímto způsobem vyřešené zapínání na pyžamu, na domácích teplácích, na košilích, tričkách s dlouhým rukávem a třeba i na svetrech. Suchý zip Prima obchod vás nezklame, ať jste kdekoli, v jakémkoli počasí a venkovní či vnitřní teplotě. Navíc je velice levný, takže si jej lze koupit delší metráž do zásoby a využívat jej pro úpravy různých oděvů, sportovních potřeb apod.