Klíče patří k nejpoužívanějším předmětům v osobním vlastnictví, podobně jako propisky, diáře, toaletní papír a v současné době pro mnohé z vás i mobilní telefon. Bez klíčů neopouštíme domov, máme je po kapsách či v zavazadlech a neztrácíme s nimi po celou dobu pobytu v exteriéru kontakt. Bez klíčů si zkrátka nedovedeme představit současný život a našemu povyku při ztrátě či odcizení klíčů by se divil snad jen domorodec, žijící v pralesní chýši.

eloxované klíče ze slitiny hliníku

Jednou z možností, kam klíče ukládat, jsou také klíčenky na krk https://www.promodarky.cz/kategorie/reklamni-predmety/klicenky/klicenky-na-krk/. Je to mnohdy bezpečnější úložiště, než kapsy, protože klimbání klíčů na krku si nelze nevšímat, zatímco klíče z kapes mohou vypadnout třeba při usedání na židli. Jestliže klíče na krku nepřekáží, je to možná ta nejlepší volba, kam klíče dát.

Komu klíčenku darovat

Dětem – děti si musí pomalu přivykat na to, že budou mít jednou zodpovědnost za svůj vlastní byt, který bude zapotřebí zamykat. I když je teď vypustíte ven, aby si tu hrály s vědomím, že jim po zazvonění otevřete, naučte je nosit klíče na šňůrce a dbát o to, aby je neztratily, a aby o nich měly přehled.

klíče v zámku

Spolužákům – ti z vás, co se loučí s kamarády ze střední školy a čeká vás maturitní zkouška, si také zřejmě budete připadat velmi zvláštně, když si uvědomíte, že vaše přátelství brzy naruší konec výuky a opuštění školy, a budete se pak už vídat jen příležitostně (pokud budete chtít). Někteří spolužáci se však navštěvují po zbytek života a také se občas obdarovávají. Na rozloučenou s vaším maturitním ročníkem můžete každému nachystat klíčenku s věnováním a vzpomínkou, která jistě potěší vaše kamarády i některé kantory.

Manažerům a sekretářkám – lidé pracující v kancelářích jsou zvyklí na krku nosit zavěšené nejen klíče, ale někdy i firemní doklady. S tímto fenoménem se můžete setkat leckde a klíčenky na krk tu mívají i velmi různorodé podoby, zejména v pestrých barvách, materiálu a šíři šňůrek. Některé mohou mít podobu stuhy, jiné spleteného provázku a výjimečné nejsou ani splétané copy. A dokonce i sekretářka ředitele s fialovou blůzkou na knoflíčky, bílými páskovými střevíčky a slušivou sukní těsně nad kolena může být sexy s červenou šňůrkou na krku.